Čím jsou a k čemou slouží přípravky na hubnutí?

Čím jsou a k čemou slouží přípravky na hubnutí?

Nadváha a obezita jsou velmi běžnými jevy a v mnoha případech jsou nebezpečné pro naše zdraví a dokonce život. Velký zájem je tedy o různé potravinové doplňky, které mimo urychlení spalování tuků dávají ůčinek hubnutí.

Doplňky jsou přípravky určené ke spotřebě a mají za úkol doplnit každodenní stravu o vitamíny, minerály a další látky, které například napomáhají hubnutí. Mezi těmi posledními lze rozlišit přípravky na potlačení chuti k jídlu, které mají tu vlastnost, že bobtnáním způsobují pocit plnosti, tzv spalovače pro urychlení metabolismu, čistící - močopudné a laxativní a také na odstranění nadýmání.

Potravinové doplňky, kromě vitamínů a minerálních látek, také obsahují bioaktivní látky, které příznivě ovlivňují fungování organismu, za předpokladu, že budou odpovědně užívány. Pokud jde o přípravky, které vedou ke ztrátě hmotnosti, nejčastěji zahrnují jednu nebo více z několika hlavních a známých přísad. Patří mezi ně mimo jiné extrakt zeleného čaje, který obsahuje katechiny, výrazně snižuje metabolismus tuků v trávicím traktu. Velmi účinně snižuje chuť k jídlu vláknina, stejně jako oddaluje a snižuje vstřebávání glukózy a mastných kyselin. V poslední době se velkou popularitou těší kyselina chlorogenová, která je přítomna ve velkém množství v zelené, nepražené kávy. Stimuluje metabolické procesy, snižuje vstřebávání cukrů a tuků, mimo to reguluje hladinu inzulínu a je tedy prospěšná pro lidi s cukrovkou.