Dieta podle krevní skupiny

Dieta podle krevní skupiny

Mezi recepty na štíhlou postavu a dobrou kondici v posledních letech vede mnoha odborníky podporována dieta podle krevní skupiny. Jejím cílem je poskytovat zdraví dlouhověkost a vitalitu tím, že udržuje harmonii mezi vrozenými predispozicemi a životním stylem.

Od dávna je přijato rozdělení do 4 hlavních krevních skupin, což je základ pro vypracování osobní diety pro každou z těchto skupin - skupina 0, A, B, AB. Tvůrci této teorie jsou ve skutečnosti toho názoru, že každá krevní skupina má zakódován nejvhodnější způsob stravy, který zaručuje nejen zdraví a dlouhý život, ale také štíhlou postavu, bez dalšího hubnutí. Nicméně, protože ani účinnost ani platnost této metody nebyla oficiálně potvrzena vědou, bylo by vhodné se nejprve poradit s lékařem nebo dietologem, aby nebyli z jídelníčku odstraněny určité potraviny, což by mohlo negativně ovlivnit naše zdraví.

Nejstarší a nejprimitivnější krevní skupina je 0 a je v dietě nazývána skupinou loveckou. Základem jídelníčku této skupiny je skupina živočišná bílkovina, lidé s krevní skupinou 0 by se tedy měli živit převážně masem, mořskými plody a syrovou zeleninou. Lovci však nesnášejí mléko a mléčné výrobky a produkty z mouky a všechny obiloviny.

Lidé s krevní skupinou A jsou naývány zemědělci, jinak pastýři, jejichž strava je založena pak téměř výhradně na produktech rostlinného původu. Maso se zde neočekává vůbec, pouze některé druhy ryb.

Skupina B je nazývána kočovnou, takže lidé -kočovníci po jejich předcích zdědili schopnost absorbovat dobrou většinu živočišných produktů a zeleniny. Dieta pro tuto skupinu je tedy nejvíce v rovnováze.

Skupina AB je nejmladší z krevních skupin a nazývá se enigma - hádanka. Skupina znikla ze skřižování genetických vlastností specifických pro A a B, což znamená, že je nemožné ji jednoznačně charakterizovat. Je však známo, že i když je naprogramována do konzumování maso, jednak ho ne nejlépe tráví a měla by proto omezit jeho příjem.