Důvody, proč byste měli jezdit na kole

Důvody, proč byste měli jezdit na kole

Stačí se podívat na ulice města, aby se překonat, jak velkou popularitu poslední dobou dosáhla jízda na kole. Odkud se bere zájem o tento sport?

Zájem o zdravý životní styl má čím dál více osob. Možná to je důvod, proč se tolik mladších i starších lidí rozhodlo odložit klíče od auta na polici a sáhnout po jízdním kole?

Jízda na kole má mnoho výhod a to jak praktických tak i zdravotních. Z praktických výhod jízda na kole je na prvním místě, můžete jí nahradit rychlý a snadný pohyb po městě. To je do značné míry výhoda zejména v přetížených, a to nejen ve špičce, metropolích. Jízda na kole po stezkách určených pro jízdní kola mají úplnou svobodu pohybu.

Nejdůležitější výhodou rekreační cyklistiky je nicméně starost o zdraví. Vynikající spalování kalorií by mělo být rozhodujícím podnětem pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Asi hodinovou jízdou můžete spálit 400 - 600 kalorií. Nemusíme se při tom nějak hodně namáhat, vystačí jen klidná jízda průměrnou rychlostí. Jízda na kole se bude líbit našim vnitřním orgánům, zejména plícím, srdci a oběhovému systému. Pokud se někdo potýká s bušením srdce, vysokým krevním tlakem, křečovými žílami, jízda na kole nepochybně přispěje k kompenzaci těchto problémů. Je také třeba zmínit vynikající okysličení po celém těle během rekreační cyklistiky, zlepšení funkce mozku a zlepšení celkové pohody. Kolo může být skvělý lék na blues a deprese.

Krásná silueta s pěkně vyrýsovanými svaly stehen, hýždí, lýtek, posílení dýchacího a krevního oběhu, zlepšení imunity, zdraví, lepší zdraví - to vše nám dá jízda na kole. A jak ho můžete nemilovat?