Neobvyklé vlastnosti a použití citrónové trávy

Neobvyklé vlastnosti a použití citrónové trávy

Citrónová tráva je rostlina, která se pěstuje hlavně v Azijských krajích. Je ceněná hlavně díky jejím netradičním léčivým vlastnostem a je také široce využívaná v kosmetice.

Vlastnosti citrónové trávy vplývající na zdraví

Citrónová tráva je velmi úèinná složka léků, které jsou efektivní a účinné při nepříjemných příznacích:

1. Deprese - je dokázané, že pravidelné pití citrónové trávy výrazně stimuluje lidské tělo a tím zmírňuje příznaky deprese.

2. Bolest hlavy - v momentě, kdy máš bolesti hlavy, připrav si koupel s éterickými oleji z citrónové trávy.

3. ŽŽaludeční problémy - citrónová tráva zlepšuje trávení a pomáha ke zvýšení chuti k jídlu.

4. Horečka - tato rostlina pomáha rychle snížit vysokou horečku.

5. Snížená koncentrace - využívej výhody citrónové trávy a pomocí nejrychleji zvětšit svojí koncentraci a udržet si čistou a spokojnou mysl. Tímto také zvýšíme schopnost získat nové vědomosti.

6. Příznaky nachlazení a chřipky - citrónová tráva výrazně zvyšuje imunitu organizmu tak, aby efektně bojoval proti chřípce nebo nachlazení a také jim zrabraňuje se rozvýjet.

Použití v kosmetice

Mimo pozitivního vplyvu na zdraví, citrónová tráva je často používaná také v kosmetice. Díky svojí vyjímečné atraktivní vůni je často v složení ekologických parfémů a díky antibakteriální aktivitě je často používána jako kosmetická starostlivost o pleť tváře.

Citrónová tráva také snižuje sekreci kožního mazu, co pravdopodobně uspokojí lidi s mastnou pletí. Zároveň obsahuje vitamín A, co je důvodem toho, žže mazání tváře výtažkem z citrónové trávy pomáhá pokožce získat zdravou barvu a značně ji vyživuje.

Citrónová tráva také bezpečnì a velmi účinně čistí pokožku od akné. Také velmi efektivně působí v případě mykózy noh. To všechno díky silným antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem.

A aby toho nebylo málo, výtažek z této rostliny si výborně počíná také v boji proti lupům a také působí proti vším ve vlasech. Proto se doporučuje také pro kosmetickou starostlivost o děti a kojence. Mimo to, vyživuje vlasy a zabraňuje jejich vypadávaní.