Slabé a lámavé nehty – jak je uzdravit?

Slabé a lámavé nehty – jak je uzdravit?

Nehty jsou vizitkou každé ženy. Chceme, aby se prezentovali zdravě a esteticky, bohužel často se pod vlivem různých faktorů oslabují, rozdvojují a lámou. V tomto případě se je snažíme ukrýt pod barevným lakem. Ale jsou lepší způsoby na to, aby se za ně přestat stydět.

Zdravá strava – zdravé nehty

Příčny lámání a nezdravého vzhledu nehtů mohou být jakékoliv. Někdy je to otázka přeběhlé nemoci a jindy zase častým namáčením rukou ve vodě s chemií a mycími prostředky během práce. Většina problémů s nehty se ale začíná na našem talíři. Pokud tělu nedopřejeme dostačující množství vitamínů a minerálů ve stravě, oddaluje to od pěknosti nejen nehty, ale i vlasy a pokožku, nemluvíme už o dalších důsledcích.

Špatný stav nehtů máže znamenat nedostatek magnesium, železa, křemíku, zinku, síry a také vitamínů A, B a E. Znalezneme je v zelené listnaté zelenině, ořechách, vejcích, kvalitních olejích, klíčcích, semínkách, mořských plodech, rybách, sýrech nebo v játrech. Ze zeleniny vybíráme hlavně salát, špenát, celer, brokolici, mrkev, růžičkovou kapustu, papryku a luštěniny. Nemůžeme se také vyhýbat bramborám a z ovoce často sahejme pro avokádo a banány.

Záchrana v kosmetice

Teprve, když zadbáme o zdravější menu, můžeme pomocné prostředky jako jsou kosmetika a ošetření. A i v tomto případě raději věřme přírodě. Výborným ošetřením na zničené nehty a suchou pokožku je koupel v olivovém oleji. Malé množství olivového oleje stačí mírně podhřát a následně v něm ponořit dlaně. Do nehtů je možné vtírat ještě vtírat rycynový olej a vitamín E z kapslí. Takové triky můžeme uspěšně aplikovat doma, ale mimo domov vždy mějme po ruce hydratační krém na ruce.

Dokud nebudou nehty vypadat zdravě, musíme na minimum omezit laky na nehty a odlakovače. Složení balsámů konmtrolujme pod vzhledem složení toluenu a formaldehydu a eliminujme takové, ve kterých se tyto složky nachází. Dodatečně, při všech domácích pracích používejme ochranné rukavice.