Opravdu sůl škodí?

Opravdu sůl škodí?

Bílý vrah – takto mnoho expertů nazývá více jak milionem lidí sůl. Jak je to doopravdy? Je sůl doopravdy tak moc škodí a je třeba se jí celkově vyhíbat?

Pro mnoho let žijeme tím, že sůl je velmi škodlivá a její spotřeba ve velkém množství škodlivě působí na velmi mnoho z našich orgánů. Především bylo řečeno, že zvýšuje pravděpodobnost problémů s krevní tlakem a krevním oběhem, nebo srdečním infarktem. Všechny tyto domněnky jsou potvrzeny výzkumem, v němž se sůl uvádí jako mimořádně škodlivá.

Skutečnost ale není až tak strašná a milovníci soli o ní nemusí celkově zapomenout. Náleží zvýraznit, že sůl dodává chut´a pokud je užívána promyšleným způsobem, to určitě nezpůsobí velkých zdravotních problémů. Výzkumy a doporučení hovoří o tom, že by se mělo konzumovat do 5 gr soli za den. Je to doporučení, které je potvrzené také Světovou Zdravotní organizací.

Schrnutě, velké množství soli určitě bude působit nezdravě, hlavně u osob, které mají problémy s tlakem. V případě zdravých osob, její vliv nebude až tolik pocítěn a nebude tedy výrobkem vyjímečně škodlivým. Pokud je ale taková možnost, je vhodné sůl nahradit jiným kořením, jako je např. pepř, paprika nebo bylinky, které mají určitě lepší vliv na lidské zdraví a můžeme je konzumovat bez hranic.