Co může znamenat slabé kroužení krve?

Co může znamenat slabé kroužení krve?

Řádné fungování těla je možné mimo jiné prostřednictvím krevního oběhu, který poskytuje uzavřenému krevnímu systému živiny do všech buněk našeho těla. Oběhové problémy mohou vést k velmi nebezpečným zdravotním důsledkům.

Takzvané slabá nebo nedostatečná cirkulace, je charakteristická především pro seniory, ale někdy se také dotýká mladých lidí. Mezi nejčastější příznaky špatného krevního oběhu jsou studené nebo oteklé nohy a ruce, necitlivost končetin, křečové žíly, příliš nízký nebo příliš vysoký tlak, mdloby, bolesti hlavy a závratě, bušení srdce, nadměrná únava, bledost a suchá kůže. Přirozeně studené nohy nebo ruce nebo dočasné znecitlivění končetin nemusí být příznakem vážné nemoci. To může být výsledkem dočasné hypoxie orgánů vzdálených od hlavního systému, tedy srdce, části těla, způsobené například nedostatkem cvičení, nebo zsetrváním v jedné poloze po delší dobu. Nicméně, pokud se tento typ příznaků opakuje a nemůžeme pro ně najít racionální důvody, je třeba jít k lékaři.

Jednou z prvních nenápadných odpověďí na otázku o příčině problémů s oběhem je ateroskleróza, což je chronický zánětlivý proces poléhající na zůžení cév z důvodu ukládání se cholesterolu na stěnách cév. V rámci rozvoje aterosklerotie krev nemůže volně v cévách proudit. Rozvoji aterosklerózy přispívá obezita, nedostatek cvičení, cukrovka, vysoký krevní tlak, kouření cigaret. V důsledku aterosklerózy může v dolních končetinách vést k chronickým a závažným změnám, jako například trombóza nebo dokonce i nekróza. Špatný krevní oběh může také vplývat na problémy se štítnou žlázou, ledvinami a mohou být výsledek chudokrevnosti a podvýživy nebo potíží s páteří.