Vypadávání vlasů - jak se s ním vypořádat?

Vypadávání vlasů - jak se s ním vypořádat?

Každý sní o zdravých a hustých vlasech. Jejich vypadávání je signálem, že v organismu je něco v nepořádku. Jaké jsou nejčastější příčiny padání vlasů a jak se s tímto problémem vypořádat?

Problém ztráty vlasů postihuje jak ženy, tak i muže, ale ženy se s ním potýkají více. Navíc - samé k tomu přispívají. Jakým způsobem? Díky používání stylingových přípravků (barvy, zesvětlovače, laky na vlasy atd.) a zařízení „zlepšující” vzhled - fény, žehličky, natáčky - které mají zničující vliv na vlasy. Chcete -li používat tyto přípravky a zařízení, budete muste použít vhodná opatření a produkty k ochraně vlasů. Díky nim vaše vlasy nebudou tak oslabené budou schopny podat se všem procedůrám.

Nicméně, nadměrná ztráta vlasů není způsobena pouze stylingem. Je to znamení, že náš organizmus postrádá vitamíny a doplňky. Je to výsledek špatné výživy, stresu, příliš rychlého životního stylu nebo nemoci. Stres může způsobit úplné vyplešatění - jsou známy případy, kdy pod vlivem silných emocí, během čtyřech měsíců, někdo stratil včechny vlasy.

 

Jak zabránit vypadávání vlasů?

Pokud jste si všimli, že ztrácíte více vlasů než obvykle, můžete začít tím, že změníte svůj jídelníček. Problém také může být v nedostatku vitamínů a vaše tělo se vlastně takovým způsobem hlásí. Nejdůležitějsími vitamíny pro vlasy jsou A, E, F, B a také síra, železo a zinek.

Důležitým faktorem, který má vliv na vlasy, je počasí. V zimě, když je teplota velmi níská, chraňte svoji hlavu čepicí. Vyberte také kosmetiku, díky které bude pokožka hlavy hydratovaná a vyživena. Nikdy nevycházejte z domova s mokrými vlasy!

V létě jsou vlasy vystaveny nepříznivým účinkům UV záření. Jsou častěji koupané v slané nebo chlorované vodě, která může podráždit pokožku hlavy a způsobovat padání vlasů. Po návratu z pláže nebo basému si musíte umýt vlasy šamponem a aplikovat kondicioner. Při pobytu na slunci nezapomínejte na šátek nebo klobouk.

Je vhodné také sáhnout po kůře, které použití nejen zpomalí vypadávání vlasů, ale také je na dlouho ochrání před nepříznivými faktory, které by mohli způsobit návrat problému. Pomocná se zde může ukázat také např. kůra Dermicos Vive, která se opírá na pouívání speciálně vyrobených náplastí, které zpomalují padání vlasů a vyživují je do nejhlubší vrstvy vlasu.

 

Padání vlasů u mužů

Plešatost u mužů se projevuje okolo 40 roku života a je to jedna z příčin oslabení mužských vlasů. Často je to androgenetická alopecie, která způsobuje vypadávání vlasů v rozích čela a na vrcholu hlavy. U můžů jsou to však nejčastěji genetické predispozice, které odpovídají za plešatění.

Muži by také měli brát pod úvahu na svoji životosprávu a obohatit ji o důležité vitamíny. Padání vlasů může být spojeno s onemocněním nebo infekcí - zde bude nutná konsultace a návštěva u lékaře a přijímání léků.