Nohy – jak o ně pečovat?

Nohy – jak o ně pečovat?

Během péče o tělo, velmi často zapomínáme o nohách. Dokud se neobjeví otlaky nebo problémy s patami, zapomínáme o tom, že nohy také vyžadují pravidelnou péči, aby zůstali zdravé a udrželi si estetický vzhled.

Naše nohy nemají mazové žlázy, takže se snadno vysušují. Potní žlázy, které jsou umístěny na chodidlech způsobují, že když se noha potí, kůže se rychle rohovatí a praská. Kromě toho se na mokrých nohou může velmi rychle rozvíjet plíseň. 

Jak správně o nohy pečovat?

Aby naše nohy byly zdravé, mělo by se jim každý den věnovat určitou pozornost. Nejdůležitější je pro ně správná hydratace. Nejlepší je ji provádět každý den, po sprše, po jejich důkladném proschnutí.

Dvakrát týdně náleží provést pedikúru. Tato léčba může být prováděna doma bez pomoci pedikérky. Stačí jen připravit misku s teplou vodou a namočit si v ní nohy po dobu cca. 45 min. Do vody se přidá najelépe Verlaven - speciální přípravek pro namáčení nohou. Obsahuje účinné složky, například levandulový květ, koloidní stříbro a levandulový oleje, které na nohy mají blahodárný vliv.

Květ levandule obsahuje minerály, cukry a třísloviny, které mají baktericidní účinek. Levandule přispívá k posílení ochranné bariéry kůže, inhibuje množení bakterií a plísní. Také podporuje rychlejší regeneraci pokožky a zabraňuje jejímu praskání.

Koloidní stříbro má silné antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky. Pomáhá bojovat proti růstu patogenních molekul, snížení příznaků spojených s houbovými infekcemi. Snižuje zánět kůže a zabraňuje tvorbě nových.

Levandulový olej mírně dráždí povrch kůže, rozšiřuje kapilár, reguluje nervový systém kůže. dezinfikuje, urychluje hojení a obnovu procesu poškozené struktury pokožky.

Po vložení nohou do vody s Verlavenem by se je nemělo mýt nebo potírat - účinné látky samy pronikají do pokožky a způsobí, že budete cítit okamžitou úlevu.

Domácí lázně jsou skvělý způsob, jak pečovat o nemocné a unavené nohy. Nezapomeňte se o ně starat v každém ročním období - nejen v létě.