Bolest hlavy – odkud se bere?

Bolest hlavy – odkud se bere?

Bolest hlavy je jedna z nejčastějších objevů. Příčin může být mnoho, počínajíc obyčejnou nevyspalostí a končící se výdutím a jinými vážnými nemocemi.

Bolest hlavy – kdo ji nepociťuje? Někteří ji mívají často, někteří zřídka. Důvody bolesti hlavy dokážou být velmi různé. Někdy mají souvistlost s jinými nemocemi, někdy je to pouze reakce organismu na stres nebo jiné indispozice, občas dokáží být nemocí (v tomto případě mluvíme o migréně).

Do nejčastějších příčin bolesti hlavy náleží pokles fyzické nebo psychické zdatnosti, která je způsobena změnou meteorologických podmínek (nízký atmosférický tlak, tlakové rázy, bouře, déšť, atd ..), trvalé nervové napětí, hromadění negativní emoce, náhlý příval silných emocí, příliš málo spánku, atd.. Bolesti hlavy mohou být také spojeny s příliš mnoha hodinami strávenými před monitorem. Někdy pociťujeme bolest hlavy z důvodu nadměrného pití alkoholu, kouření, příliš malého množství tekutin, hladu, cukrovky. Také přebývání v dusných prostorách a neokysličení organismu může být příčinou nesnesitelných bolestí hlavy.

S výjimkou níského atmosferického tlaku, všechny další příčiny mohou být vždy lehce odstraněny, čímž se eliminuje bolesti hlavy. Horší je, pokud jsou způsobeny různými nemocemi - pak by měla být podejmuta adekvátní léčba. Mezi nejčastější nemoci, které způsobují bolesti hlavy patří: vysoký krevní tlak, onemocnění očí, chřipka, infekce dutin a ucha, otravy, spinální meningitida a nádory mozku.